Na szczęście tylko jedna ofiara

Pogoda dopisała, wielu zatem zrezygnowało z jazdy samochodem na rzecz spaceru. Tym samym tegoroczna akcja „Znicz” na drogach powiatu chełmskiego wypadła o wiele lepiej, niż w poprzednich latach. Przez pięć dni doszło tylko do jednego wypadku.

– Minione pięć dni akcji „Znicz 2018” były czasem wytężonej pracy policjantów. W tym roku, jak i w latach poprzednich, służbę na drogach pełniło więcej patroli. Naszym nadzorem objęte zostały w szczególności okolice cmentarzy – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Akcja policji trwała od 31 października do 4 listopada. W tym czasie na drogach powiatu chełmskiego doszło do 26 kolizji i 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 400 uczestników ruchu drogowego, a w wyniku kontroli zatrzymanych zostało 6 pijanych kierowców oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów.

Statystycznie jest lepiej, niż w poprzednich latach. Tego samego zdania są funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej. Przez 5 dni „Znicza” w Lubelskiem doszło do 15 wypadków, w których 22 osoby zostały ranne, a jedna zginęła. Dla porównania rok temu na drogach województwa doszło do 47 wypadków, 65 osób zostało rannych, a 3 zginęły. (pc)