Nabór wolontariuszy

Ruszył nabór wolontariuszy do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ci, którzy chcą zbierać pieniądze na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych powinni się pospieszyć – liczba miejsc ograniczona.

Sztab nr 600 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy utworzony przez Automobilklub Chełmski został oficjalnie zarejestrowany. Oznacza to początek przygotowań do kolejnego finału WOŚP, zaplanowanego na niedzielę 13 stycznia 2019 roku. Szefem sztabu po raz czternasty będzie Grzegorz Gorczyca. Pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

– Pierwszym zadaniem sztabowców jest nabór wolontariuszy, których w sztabie Automobilklubu będzie stu trzydziestu – mówi Gorczyca. – W tym roku są dwie możliwości zostania wolontariuszem. Zachęcamy do samodzielnej rejestracji online na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl. Po dokonaniu zgłoszenia należy udać się do sztabu, aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza.

Drugą metodą zostania wolontariuszem WOŚP jest tradycyjna wizyta w siedzibie sztabu w sklepie „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w godzinach 10.00 – 17.00, a w soboty w godzinach 10.00 – 13.00. Tam będzie można wypełnić i podpisać ankietę oraz zrobić zdjęcie.

Liczba wolontariuszy jest ograniczona, a o ich przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń, więc warto się pośpieszyć. Kontakt ze sztabem możliwy jest pod numerem telefonu 792 035 061, za pomocą poczty elektronicznej akchelmski@hoga.pl lub na profilu WOŚPchełm na Facebooku. Szef chełmskiego sztabu zgodnie z regulaminem, zastrzega sobie prawo odmowy zatwierdzenia zgłoszeń od niektórych chętnych.

Warto przypomnieć, że wszyscy wolontariusze ze sztabu Automobilklubu Chełmskiego otrzymują specjalne smycze do identyfikatorów, a ci którzy zbiorą najwięcej pieniędzy do puszek otrzymają nagrody od sponsorów. (opr. mo)