Nadciąga Bruno Volta

W najnowszym filmie Juliusza Machulskiego pt. „Volta” zobaczymy m.in. Michała Żurawskiego, Andrzeja Zielińskiego i Katarzynę Herman

Kręcona w sierpniu 2016 roku „Volta” jest coraz bliżej premiery. Na stronie dystrybutora pojawiły się już pierwsze fotosy z filmu. Autorką zdjęć jest utalentowana lubelska fotoreporterka, Dorota Awiorko, która w swojej karierze zawodowej zgarnęła już masę prestiżowych nagród.


Nowa komedia kryminalna Juliusza Machulskiego ma być filmem podobnym do rozgrywającego się w Krakowie innego filmu Machulskiego pt. „Vinci”. Jednym z „bohaterów”, oprócz plejady znanych aktorów, ma być miasto Lublin. Większość plenerów była kręcona w naszym mieście. W kinowym obrazie pojawią się takie znane symbole Lublina jak Kaplica św. Trójcy, obraz „Unia Lubelska” Matejki czy uliczki Starego Miasta. Na ulicy Staszica kręcono np. scenę otwierająca film, w której poznajemy trójkę bohaterów – Wiki, którą gra Olga Bołądź, Agę, którą gra Aleksandra Domańska i Dychę w którego rolę wcielił się Michał Żurawski. Na ulicy zobaczyć można było strażników z psami poszukującymi zbiegłego więźnia, a na jednym z podwórek zlokalizowano „więzienie” z drutem kolczastym i budką.
Tak o treści filmu pisze jego dystrybutor, Kino Świat: „Bruno Volta to prawdziwy «kiler» w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka, Agnieszka, w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z «cwaniakowatym» ochroniarzem Dychą postanawia zagrać va banque i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam «słaba płeć»!”.
Jak podkreślał w Lublinie reżyser filmu, Juliusz Machulski, w tej komedii prym wodzić będą kobiety. Zdjęcia realizowane były również w Nałęczowie, Kazimierzu nad Wisłą i Janowcu. Filmowy projekt ma wieńczyć obchody 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi i jest współfinansowany z Lubelskiego Funduszu Filmowego. „Volta” ma trafić do kin 7 lipca. (EM.K.)