Nadciąga Świdnicka Noc Kultury

To z pewnością będzie niezwykłe wydarzenie. Pierwsza sobota lipca (2.07) upłynie w Świdniku pod znakiem II edycji Nocy Kultury. Na świdniczan czekać będą koncerty, spektakle, fireshow i wiele innych niespodzianek.


Noc Kultury, to miejski festiwal zaplanowany tylko na jedną noc, jednak, jak zapewnia Miejski Ośrodek Kultury, główny organizator wydarzenia, przez te kilkanaście godzin będziemy mogli spojrzeć na nasze miasto z zupełnie innej perspektywy. Świdnik zamieni się w wielką plenerową scenę; sztuka wyjdzie z budynków, by rozgościć się na miejskich placach i skwerach.

Pierwsza, ubiegłoroczna edycja Świdnickiej Nocy Kultury, została bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców miasta.

– Poprzednia edycja zyskała szeroki oddźwięk w mediach; okazała się dużym sukcesem organizacyjnym, a przede wszystkim artystycznym. Tegoroczna edycja z pewnością ponownie pozwoli nam stworzyć magiczne wydarzenie i zapewnić niezapomniane chwile mieszkańcom naszego miasta; pozwoli pobudzić wyobraźnię, kreatywność, a także przyczyni się do zintegrowania lokalnej społeczności w różnym wieku – podkreślają pracownicy MOK.

W tym roku ŚNK odbędzie się w sobotę, 2 lipca. W tej chwili MOK dopracowuje program imprezy, ale wiadomo już, że kulturalne wydarzenia, zwłaszcza te skierowane do najmłodszych, wystartują już około południa. Koniec imprezy planowany jest zaś w niedzielę nad ranem. Zaplanowano m.in. uliczne spektakle teatralne, występy sztukmistrzów, pokazy magików, szczudlarzy, mimów, żywych rzeźb, żonglerów czy karykaturzystów. Będą też występy taneczne, koncerty, silent disco, potańcówka i seanse kinowe, także „pod chmurką”.

Do współpracy MOK zaprosił francuskiego artystę, nietuzinkowego klauna Pata Bellanda, który w towarzystwie fotografa Jeffa Rabillo będzie spacerował po mieście i zabawiał przechodniów. Głównym zadaniem fotografa będzie uchwycenie emocji okazywanych przez mieszkańców, a w ten sposób powstanie wyjątkowa galeria zdjęć.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych mieszkańcach miasta. Będą czekać na nich animacje, konkursy i spektakl. Na tych, którzy zgłodnieją, na terenie przy Urzędzie Miasta będzie czekać strefa gastronomiczna. Zaplanowano też widowiskowe fireshow.

Wydarzenia w ramach ŚNK będą gościć w kilku lokalizacjach. Będą to: plac Konstytucji 3 maja, muszla koncertowa CUS, „Zaułek Poetów”, Galeria Venus, MOK, teren przy Urzędzie Miasta, a także skwerek im. Zyty Gilowskiej i LOF „Wyspa”, czyli park za Kauflanem.

W celu ułatwienia dostępu do wszystkich wydarzeń, tak jak przed rokiem, udostępniona zostanie bezpłatna aplikacja na telefon. Będzie pokazywała m.in. wszystkie punkty na mapie Świdnika, w których odbywać się będą animacje i pokazy. Pobierzemy ją wczytując kod QR, umieszczony na plakatach, folderach i stronie internetowej MOK. Szczegółowy program imprezy podamy wkrótce. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here