Nadziana na wózek

Wystawiła na sprzedaż wózek dziecięcy, a straciła ponad 1200 złotych. Sprawą kolejnego z rzędu oszustwa przez Internet zajęła się chełmska policja. – Apelujemy o zachowanie ostrożności w sieci – zwracają się do mieszkańców mundurowi.

Typowy przykład oszustwa internetowego. 40-letnia chełmianka wystawiła na jednym z portali internetowych do sprzedaży dziecięcy wózek. Po jakimś czasie od publikacji ogłoszenia skontaktowała się z kobietą nieznajoma, rzekomo zainteresowana kupnem. Zrobiła to za pośrednictwem komunikatora. Pytała o stan wózka, czy nie ma ukrytych wad etc.

– Zaproponowała formę zapłaty z wykorzystaniem linku, w którym pokrzywdzona podała dane swojej karty płatniczej. Po dokonaniu transakcji okazało się, że z konta chełmianki zniknęło ponad 1200 złotych. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zablokowała dostęp do bankowości internetowej – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Oszukana zgłosiła sprawę dyżurnemu komendy. – To już kolejne zgłoszenie tego typu oszustwa. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach. Przede wszystkim o korzystanie z takich form płatności, które nie wymagają od nas podania danych karty płatniczej i kodów autoryzacyjnych – apeluje rzecznik KMP Chełm. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here