Nadzieja głodnych

Od 1 września kuchnia św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie znowu służy potrzebującym

Od 1 września ponownie została otwarta, po przerwie wakacyjnej, Kuchnia św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie.


Ta bezpłatna jadłodajnia dla osób ubogich, bezdomnych i chorych funkcjonuje przy ul. Zielonej w Lublinie od 26 lat, wydając nawet do 500 ciepłych posiłków dziennie. – Dla wielu osób korzystających z pomocy Kuchni Społecznej Brata Alberta posiłek spożyty w tym miejscu jest jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia, niekiedy po prostu jedynym posiłkiem, dlatego ma tak ogromne znaczenie i musimy dołożyć wszelkich starań, aby nigdy go nie zabrakło – podkreśla Monika Siwko, prezes zarządu Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.
Z wydawanych posiłków korzystają ludzie w różnym wieku, z różnych względów zepchnięci na margines życia społecznego. Nierzadko są to całe rodziny oraz matki samotnie wychowujące dzieci. Od lat jadłodajnia na Zielonej sprawnie funkcjonuje dzięki hojności i wsparciu lubelskich firm, instytucji oraz indywidualnych darczyńców. Nadchodząca jesień to dla osób bezdomnych i ubogich szczególnie trudny okres. Wielu z nich traci w tym czasie dorywczą pracę znalezioną podczas wakacji przy pracach polowych. (EM.K.)