Nadzieje olimpijskie na macie

W Rzeszowie III Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich w zapasach w stylu wolnym, w którym wzięło udział ponad 120 zawodników z Polski, Węgier i Ukrainy. Wysokie, czołowe miejsca, zajęli adepci zapasów z LMKS Krasnystaw, dzięki czemu w klasyfikacji drużynowej klub uplasował się na 2. miejscu. W zawodach wzięli udział reprezentanci ośmiu klubów. A krasnostawski klub zaprasza dzieci na treningi zapasów.


Dzięki sumiennie przepracowanym wakacjom młodym zapaśnikom z Krasnegostawu udało się osiągnąć założone cele. Dzieci i młodzież na treningach nie tylko aktywnie spędzają wolny czas, ale też kształtują w sobie cechy, które posiadają doświadczeni już zawodnicy. Dzięki temu w przyszłości mogą sięgać po trofea nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej, jak ich starsi koledzy z klubu.

LMKS Krasnystaw w dążeniu do zwiększenia potencjału klubu ogłasza nabór chętnych dzieci na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zapasów. Pierwszy trening odbędzie się we wtorek 13 września o godz. 17.00 w hali sportowej MOSiR na stadionie. Zajęcia prowadzą do prawidłowego rozwoju motoryki całego ciała, zwiększają koordynację ruchową, wytrzymałość, jak i cechują się wdrożeniem zdrowej rywalizacji podczas gier i zabaw zapaśniczych.

W czasie treningów nauczane są następujące aspekty: akrobatyka i gimnastyka w zakresie podstawowym, prawidłowe wzorce ruchowe, elementy o istocie zręcznościowo-szybkościowej, korekty wad postawy, podstawy zapasów, tj. formy walk przeprowadzane w duchu fair play. Celem prowadzonych zajęć jest nie tylko zachęcenie dzieci do systematycznego uprawiania sportu, ale również rozwój ich kondycji fizycznej i psychoruchowej. Dzięki regularnie organizowanym obozom dzieci dodatkowo mają zagwarantowaną integrację i zabawę. (d)