Nagroda kusi

Jesteś kreatywny? Masz ciekawe pomysły? Kręcisz amatorskie filmy? Interesujesz się montażem? Jeśli tak, to ta informacja jest skierowana właśnie do ciebie. Rusza kolejna edycja konkursu „Nakręcone Miasto”. Warto wziąć w nim udział – na zwycięzcę czeka tysiąc złotych.
W tym roku konkurs „Nakręcone Miasto”, czyli konkurs na najlepszy amatorski film o Świdniku, odbywa się już po raz ósmy. Aby wziąć w nim udział, należy zaprezentować miasto w króciutkim, bo zaledwie jednominutowym, filmie.
– W konkursie mogą wziąć udział zarówno uczniowie, jak i osoby dorosłe – mówi Sandra Rutkowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. – Od niepełnoletnich uczestników wymagamy jedynie pisemnej zgody opiekunów. Adresatami konkursu nie są tylko świdniczanie. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy lubią i odwiedzają Świdnik. Film jednak musi jakoś wiązać się z miastem. Nie musi być to dosłowne odwołanie – może to być np. pewna historia, której tłem jest Świdnik. Dajemy uczestnikom wolną rękę i pole do popisu. Nie zawsze liczy się tylko sprzęt i montaż filmu. Czasem wystarczy dobry pomysł czy emocje zawarte w jednej minucie.
Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Wyłoni ich jury, w którym zasiądą przedstawiciele świata filmu i mediów. Swoją nagrodę przyzna również publiczność. Termin nadsyłania prac mija 24 listopada br.
– Celowo promujemy ten konkurs dużo wcześniej, aby uczestnicy mieli czas na przemyślenie i zaplanowanie swoich filmów. Jeśli ktoś chciałby np. ująć w nim różne pory roku, spokojnie się wyrobi – dodaje S. Rutkowska.
Film z wypełnioną kartą zgłoszenia należy dostarczać do Miejskiego Ośrodka Kultury lub nadesłać pocztą – na adres: MOK, ul. Lotników Polskich 24, 21-040 Świdnik, z dopiskiem „Nakręcone Miasto”. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie Urzędu Miasta Świdnik. Konkursowe prace z poprzednich edycji można obejrzeć na Youtube na kanale „Świdnik – Wysokich Lotów”. (w)