Nagrodzeni za kulturę

W Łopienniku Górnym podczas Powiatowego Święta Działacza i Pracownika Kultury rozstrzygnięto konkurs Kultura 2018.

Święto Działacza i Pracownika Kultury powiatu krasnostawskiego to coroczne wydarzenie odbywające się pod patronatem starostwa powiatowego w Krasnymstawie. Impreza ma na celu uhonorowanie całorocznej pracy wszystkich tych, którzy angażują się w propagowanie kultury, tradycji i działania aktywizujące społeczność lokalną. Konkurs organizowany jest w pięciu kategoriach, a zwycięzców wyłania kapituła Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie pod kierownictwem dyrektora tej placówki – Artura Sępocha.

W kategorii animator kultury 2018 powiatu krasnostawskiego, wyróżnienia otrzymali: Elżbieta Nizioł – przedstawicielka gminy Izbica, Marzena Mariola Podkościelna – przedstawicielka gminy Żółkiewka oraz Fundacja im. Leonardy i Gustawa Kiwerskich „Dwór Kultury” z gminy Rudnik. W kategorii talent artystyczny: Klaudia Mazurek z gminy Siennica Różana, Piotr Jaworski z Krasnegostawu oraz Julia Sobstyl z gminy Kraśniczyn.

W kategorii twórca kultury: Katarzyna Tokarz z gminy Kraśniczyn, Klaudia Kuśmirska z gminy Gorzków oraz Pracownia Pod Frasobliwym Aniołem z gminy Rudnik. W kategorii zespół artystyczny: Zespół Alternatywy 5 z gminy Łopiennik Górny, kabaret „Pod Siwym Włosem” z gminy Żółkiewka oraz Żeńska Grupa Teatralna Bzite z gminy Krasnystaw.

W kategorii całokształt działań artystycznych: Tadeusz Kiciński z gminy Siennica Różana, Andrzej Woźniak z gminy Kraśniczyn i Feliksa Gorzkowska z gminy Fajsławice. Nagrody i dyplomy, które ufundowało starostwo powiatowe w Krasnymstawie, wręczyli wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki i przewodnicząca komisji oświaty, kultury i kultury fizycznej rady powiatu Ewa Nieścior.

W czasie uroczystości wręczono także inne wyróżnienia. Pierwszym z nich były dwie odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. Odznaki te otrzymali: Dorota Rybczyńska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej oraz Dariusz Zawada – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopienniku Górnym.

Kolejne wyróżnienia przyznane zostały przez marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego jak i cały zarząd województwa. Docenili oni animatorów z terenu powiatu krasnostawskiego: Dorotę Maciejewską i Mariolę Sysę. Z okazji powiatowego święta działacza i pracownika kultury wręczono także specjalne „Wyróżnienia dla ludzi z pasją”. Otrzymali je: Marzena Sobolewska i Barbara Lachowska. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here