Najlepsi w nagrodę wyruszą na podbój USA

Przez cztery dni reprezentanci 19 startupów z Lublina i województwa uczyli się podczas Bootcamp Lubelskie, będącym pierwszym etapem konkursu NLAB (Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge), jak zaprezentować swój pomysł i skutecznie wejść na amerykański rynek. Najlepsi w nagrodę pojadą do USA, gdzie dzięki pomocy m.in Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej w Nevadzie uczestniczyć będą w szeregu spotkań biznesowych.


Intensywny, ponad 32-godzinny program warsztatów obejmował tworzenie strategii ekspansji międzynarodowej. Uczestnicy poznawali warunki prowadzenia biznesu w USA, uczyli się, jak prowadzić negocjacje oraz jak określić właściwe kanały dystrybucji.

Nie zabrakło ćwiczeń z komunikacji biznesowej oraz prezentacji inwestorskich. Szkolenia prowadzili trenerzy, mentorzy i eksperci, którzy specjalizują się w komercjalizacji i akceleracji biznesu, marketingu i komunikacji. Oprócz polskich szkoleniowców, wśród których znaleźli się Marek Cieśla, założyciel MIMIGroup oraz Łukasz Żak, właściciel Żak Legal Support Office, uczestnicy mogli również wysłuchać i porozmawiać z ekspertami ze stanu Nevada: Pawłem Pietrasieńskim (Director of Special Projects, Nevada Governor’s Office of Economic Development) oraz Kurtem Wankierem (CEO NeONBRAND).

Po prezentacjach firm na Demo Day poznamy 10 zwycięzców, którzy pojadą do Nevady.
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 19 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here