Najlepsi z najlepszych

Znamy laureatów XVI edycji Programu „Wojewódzki Lider Biznesu” organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą. Prestiżowe wyróżnienie otrzymało pięć firm, w tym aż cztery z Lublina.


„Wojewódzki Lider Biznesu” to program, którego celem jest wyróżnienie i promocja najlepszych firm z naszego województwa osiągających najlepsze wyniki ekonomiczne z jednoczesnym poszanowaniem norm etyki w biznesie oraz obowiązujących przepisów prawnych. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 20 firm.

Kapituła, której przewodniczył prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sitko, dokonała oceny firm w trzech kategoriach. W pierwszym etapie kapituła skupiła się na analizie danych przekazanych przez firmy w ankietach. Ocenie poddano poszczególne wyniki odpowiadające kryteriom programu.

W szczególności uwagę zwrócono na: poziom sprzedaży, wielkość zatrudnienia, terminowość regulowania zobowiązań wobec skarbu państwa i kontrahentów, postrzeganie produktu (produktów) i usług w regionie, warunki pracy, średnie wynagrodzenie w firmie liczone w stosunku do średniego wynagrodzenia w województwie, nakłady inwestycyjne, certyfikaty jakości, nagrody, wyróżnienia i działania na rzecz społeczności lokalnej. Po dokonaniu oceny do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 20 firm.

W drugim etapie przedstawiciele kapituły dokonali wizytacji poszczególnych przedsiębiorstw w celu weryfikacji przekazanych danych, jak również w celu obiektywnej oceny wyglądu i estetyki siedziby przedsiębiorstwa. Spośród 20 uczestniczących podmiotów przyznano 3 statuetki, 15 certyfikatów oraz dwie dodatkowe nagrody.

Wśród mikroprzedsiębiorstw (do 10 pracowników) statuetką wyróżniono Pietrzyk Kancelarię Prawniczą, wśród przedsiębiorstw małych (od 10 do 49 pracowników) REALL Agencję Zaopatrzenia Technicznego Arkadiusz Króżel, a wśród średnich przedsiębiorstw (od 50 do 249 pracowników) KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji. Dodatkowe tytuły otrzymali: Cewar (Przedsiębiorstwo Innowacyjne) oraz Wytwórnia Makaronu Domowego „POL-MAK” (Lider Dynamiki Rozwoju). KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here