Najlepsza szkoła językowa dla dziecka – jak ją wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że znajomość przynajmniej jednego języka obcego to dzisiaj podstawa. Tym bardziej, że językiem angielskim posługuje się aż 360 mln ludzi na świecie. Powód, dla którego dzieci powinny uczyć się angielskiego już znacie. A jak znaleźć szkołę w okolicy Lublina, która spełni oczekiwania?

Szkoła językowa dla dziecka – czym się kierować przy wyborze?

Dwa najważniejsze aspekty to oczywiście kadra oraz system nauczania. Stawiajcie na kreatywność, ciekawy program, ale też markę.

  • Nauczyciele – każda grupa wiekowa uczniów ma inne potrzeby, ale to, co powinno łączyć lektorów to pasja do nauczania i miłość do języka angielskiego. Lektorzy muszą lubić pracować z dziećmi, emanować energią i dzielić się ciekawymi pomysłami. Ich entuzjazm i wiedza to gwarancja, że dziecko będzie zdobywać nowe umiejętności.
  • System – metody nauczania mają znaczenie. Najlepiej, aby angażowały wyobraźnię dziecka, ale też pamięć i zmysły. Dzięki temu wiedza przyswajana jest w bardzo naturalny sposób i już zostaje. Później trzeba ją pielęgnować w praktyce.

Świetnym przykładem renomowanej sieci szkół, które znajdują się także  w województwie lubelskim (szczegóły znajdziecie pod adresem earlystage.pl/pl/szkola/lublin-2), jest Early Stage.

Supermoce pomogą opanować język angielski

To właśnie ta szkoła opracowała specjalny program 10 supermocy, z których każda pomaga uczniowi opanować umiejętności, rozwijać się i korzystać z wiedzy. Połączenie nauki i dobrej zabawy zawsze przynosi świetne efekty.

Rym, rytm, muzyka, teatr, emocje, ruch, relacje, humor, obraz i ambitne materiały to sprawdzone sposoby na to, by dziecko było maksymalnie zaangażowane i chciało działać dalej, także we własnym zakresie. Nowoczesne i kreatywne podejście do nauki języka obcego naprawdę przynosi efekty!

Różne grupy wiekowe

Szkoła językowa powinna oferować naukę dla różnych grup wiekowych, aby dzieci dobrze czuły się ze sobą i mogły się rozwijać na równym poziomie. To pozwala opracować program w taki sposób, by każdy uczeń miał szansę w pełni z niego skorzystać.

Szkoła językowa otwarta na przygodę

Poszukując dobrej szkoły językowej, przyjrzyjcie się nie tylko wyżej opisanym punktom, ale zastanówcie się, czy placówka ma do zaoferowania jeszcze więcej – także wam, rodzicom i opiekunom. Przykładowo, Early Stage organizuje webinary (zajrzyjcie na earlystage.pl), których tematyka dotyczy na przykład rozwoju dziecka i tego, jak na jego rozwój wpływa otoczenie. Takie spotkania są bezpłatne, a osoby prowadzące to najczęściej psychoterapeuci i inni specjaliści, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Szkoła w lato musi być ciekawa!

Czy szkoła językowa, którą wybraliście dla dziecka oferuje wyjście poza szablon? Czy chociażby poza mury budynku? Doskonałą alternatywą są obozy językowe. Sport, taniec, muzyka, integracja z rówieśnikami, a przede wszystkim – żywy kontakt z językiem! Korzyści z takich wyjazdów są nie do przecenienia, dlatego tak ważne jest, by znalazły się w ofercie wybranej placówki.

Szkoła języka angielskiego w międzynarodowym stylu

Projekty międzynarodowe to coś, co powinno was szczególnie zainteresować. Lekcje tematyczne, warsztaty, bardzo bogaty materiał i ciekawe słownictwo, prace plastyczno-językowe i masa innych atrakcji to coś, co pozwala dziecku rozwijać się na wielu poziomach.

Szukając szkoły językowej dla swojego dziecka warto bacznie przejrzeć ofertę rynkową. I przy okazji pamiętać, że jakość nauczania, wysoki poziom kadry, ale też rozwinięty program zajęć dodatkowych to gwarancja tego, że dziecko będzie chętniej przyswajało wiedzę. A przecież nie ma wspanialszej umiejętności, niż język angielski, który w przyszłości otworzy wiele drzwi.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here