Najpierw zagrają w FIFA 2020

11 maja dowiemy się, czy i kiedy wrócą na boiska piłkarze III ligi. Wykorzystując przerwę w rozgrywkach, z ciekawą inicjatywą do klubów wystąpił Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Urzędnicy organizują pierwsze mistrzostwa województwa w wirtualnej piłce nożnej, a konkretnie w grze „FIFA 2020” o Puchar Marszałka Jarosława Stawiarskiego. W imprezie nie zabraknie Chełmianki!

W poniedziałek, 11 maja, prezesi szesnastu związków wojewódzkich ustalą czy i kiedy na boiska wrócą piłkarze III ligi. Kluby chcą grać, choć zdają sobie sprawę, że wszystkich kolejek nie rozegrają. Dla klubów brak udziału w rozgrywkach to ogromne straty finansowe. Wiele wskazuje na to, że sezon zostanie wznowiony najprawdopodobniej z początkiem czerwca i potrwa do końca lipca br.

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach z interesującą inicjatywą wyszedł Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Zaproponował klubom z Lubelszczyzny, grającym w III lidze, udział w pierwszych mistrzostwach województwa w grze „FIFA 2020” na konsoli xbox. Podobne rozgrywki obecnie trwają w Ekstraklasie, a ich organizatorem jest Canal Plus.

Do turnieju przystąpi wszystkie osiem drużyn z województwa, które występują w III lidze, w tym także Chełmianka (poza tym: Motor Lublin, Wisła Puławy, Avia Świdnik, Stal Kraśnik, Hetman Zamość, Orlęta Radzyń Podlaski i Podlasie Biała Podlaska). Każdy klub miał wytypować zawodnika z kadry pierwszego zespołu, który będzie reprezentował go w mistrzostwach.

Trener chełmskiej drużyny Jan Konojacki, po konsultacji z piłkarzami, do tej roli wyznaczył Rafała Dobrzyńskiego, który w Chełmiance gra od lipca ubiegłego roku. Rywalizacja ma przebiegać w dwóch grupach. Losowanie grup zostało zaplanowane na 11 maja, a odbędzie się ono podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej z udziałem marszałka Stawiarskiego.

Mecze będą rozgrywane w Centrum Konferencyjnym w Lublinie 13 i 14 maja. Do strefy medalowej zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny. Zwycięzca otrzyma Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Co ciekawe, kibice będą mogli śledzić rywalizację na żywo w Internecie. Będziemy o niej również informować na łamach „Nowego Tygodnia”. (r)