Nakręcili swoje miasto

Znamy już laureatów dziesiątej edycji konkursu „Nakręcone miasto” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Łącznie na konkurs przysłano 12 filmów. 5 z nich otrzymało nagrody główne, a dwa wyróżnienia. Swoją nagrodę przyznają również internauci. Głosowanie trwa do 28 stycznia.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie jednominutowego filmu, który w ciekawy i nietuzinkowy sposób zaprezentuje nasze miasto. W tym roku filmy nadesłane na konkurs były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza skierowana było dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, a druga dla osób dorosłych. Jury konkursowe, w którym zasiedli Paweł Iwaniuk – operator filmowy, Jakub Boczkowski – operator kamery, montażysta i niezależny twórca filmowy oraz Adam Żurek, dyrektor świdnickiego MOK-u postanowiło przyznać 5 nagród głównych i dwa wyróżnienia.

W kategorii „powyżej 18 lat”, pierwszą nagrodę w wysokości 1 tys. zł otrzymał Mirosław Trąbka za film „Golden LSW”, drugą nagrodę (600 zł) – Szymon Wierzchoś za film pt. „Po drodze”, a trzecią nagrodę (400 zł) za film „Świdnik, poszukując codzienności” – Piotr Lewandowski. Wyróżnienia (200 zł) trafiły do Wojciecha Grabowskiego za film „Czerń i biel” i Pawła Wybrańca, autora filmu „Świdnickie Murale”.

W kategorii „do 18 lat” nagroda główna w wysokości 1 tys. zł trafiła do Eliana Jarmalenka i Igora Paków za film „Mój Świdnik”; drugą nagrodę – 600 zł – otrzymała Joanna Grabowska za film „Nocą i dniem”.

Specjalną nagrodą dyrektora MOK wyróżniony zostanie film, który najbardziej przypadnie do gustu internautom. Wyróżnienie otrzyma nagranie, które do 28 stycznia, do godz. 12 uzyska najwięcej wyświetleń. Konkursowe filmy można oglądać na kanale „Świdnik – Wysokich Lotów, na YouTube. Sponsorami konkursowych nagród są Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek. (w)