Namaluj sportowych herosów

Ognisko TKKF Omega, Szkoła Podstawowa nr 52 w Lublinie i Urząd Miasta zapraszają uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, wychowanków świetlic i domów kultury do udziału w konkursie plastycznym „Sportowe herosy i wydarzenia sportowe na miarę 700-lecia miasta Lublin”.
– Konkurs ma na celu pogłębienie wiedzy o naszej, pięknej, 700-letniej historii, sportowcach i wydarzeniach sportowych w Lublinie – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i współorganizator konkursu. – Z Lublina pochodzi wielu znakomitych zawodników, m.in. mistrz olimpijski i mistrz świata w siatkówce Tomasz Wójtowicz, dwukrotny srebrny medalista piłkarskich mistrzostw świata Władysław Żmuda, przez wiele lat kapitan naszej narodowej drużyny. W Lublinie odbywało się wiele ciekawych imprez sportowych: mecze międzypaństwowe w piłce nożnej czy na żużlu, mistrzostwa Polski w pływaniu, boksie i innych dyscyplinach. Wreszcie mamy piękne obiekty: Arenę Lublin, Aqua Lublin czy Icemanię, które także mogą być inspiracją do prac młodych artystów – dodaje Z. Furman.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, świetlic i domów kultury z Lublina. Czekamy na pracę wykonane w dowolnej technice: malarstwo, rysunek, plakat, grafika w formacie A3 (30×42) lub A4 (21×30). Termin nadsyłania prac na adres: Szkoła Podstawowa nr 52, ul. Jagiełły 11 (na kopercie napis „konkurs plastyczny – Sportowe herosy) upływa 20 kwietnia. Prace dzieci oceniane zostaną w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10 -12 lat i gimnazjaliści.
Dodatkowe informacje pod telefonami: 501 755 707 (Ognisko TKKF Omega) oraz 81 746 81 77 (Szkoła Podstawowa nr 52)
Ogłoszenie wyników i prezentacja prac oraz rozdanie nagród nastąpi podczas uroczystego zakończenia „Lubelskich Mistrzostw Europy – Euro 2017”.
Patronat nad konkursem objął prezydent Lublina. W komitecie honorowym znaleźli się Kurator Oświaty w Lublinie Teresa Misiuk, Ewa Dumkiewicz -Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Lublinie oraz Marian Król, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Środkowo-Wschodni.
„Nowy Tydzień” jest patronem medialnym konkursu. KB

Ognisko TKKF Omega od lat organizuje sportowe konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży. Ostatni, który odbył się w ubiegłym roku, dotyczył finałów piłkarskich Mistrzostw Europy