Napalili się na kopalnię

– Słyszeliśmy, że tu ma powstać kopalnia węgla, to byłaby świetna informacja! – powiedział nam kilka dniu temu mieszkaniec gminy Krasnystaw. Nadziei na lepsze jutro okolicznej miejscowości zrobił baner, który pojawił się przy drodze Bzite-Józefów-Żulin.

Jakiś czas temu na trasie Bzite-Józefów-Żulin, łączącej gminy Krasnystaw i Łopiennik Górny, pojawił się baner z napisem: „Kupię ziemię pod kopalnię” i podanym numerem kontaktowym. Rychło okazało się, że wzbudził on sensację u okolicznych mieszkańców. – Panie, ludzie mówią, że ktoś tu zamierza budować kopalnię węgla, jeżeli to prawda to byłaby świetna informacja! – powiedział nam w ubiegłym tygodniu mieszkaniec Bzitego. Przez gminy Krasnystaw i Łopiennik przeszła plotka o planowanej kopalni. Mieszkańcy zaczęli między sobą mówić o nowych miejscach pracy, o firmie, dzięki której „coś tu w końcu zacznie się dziać”.

– Wszyscy mamy spore nadzieje związane z tą kopalnią – mówi nasz rozmówca. Niestety. O kopalni węgla mieszkańcy mogą zapomnieć. Skontaktowaliśmy się z autorem baneru, którym okazał się Zbigniew Wojtal, właściciel firmy „Betoniarnia Wojtal” z Krasnegostawu. – Być może treść ogłoszenia jest nieco niefortunna – mówi Wojtal. – Powinienem raczej ogłosić, że szukam gruntów pod kopalnię piasku, bo o tego typu kopalnię mi chodzi, nie o kopalnię węglową – tłumaczy.

Wojtal zapewnił nas też, że i kopalnia piasku, którą chce uruchomić, da nowe miejsca pracy kilku osobom. Co prawda nie setkom, jakby było w przypadku kopalni węglowej, ale jednak. Myślę, że z dziesięć osób będę musiał zatrudnić, potrzebni będą np. kierowcy ciężarówek, czy osoby obsługujące koparki – mówi przedsiębiorca. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here