Naprawcie wreszcie Okszowską

– Każdego dnia pokonujemy tę trasę w drodze do pracy i z powrotem. Jeśli, ktoś ma duży samochód, jest OK, ale ten z mniejszym jedzie z duszą na ramieniu. Urwać zawieszenie albo zgubić koło można tu bardzo szybko – skarżą się mieszkańcy gminy Chełm. Pod petycją do władz miasta o odbudowę nawierzchni ulicy podpisały się całe rodziny, łącznie 380 osób z siedmiu wsi.

Łącząca miasto z gminą Chełm ulica Okszowska jest w fatalnym stanie, naprawy domaga się już od dłuższego czasu. Każdego dnia setki osób z gminy, które pokonują tę trasę w drodze do pracy / szkoły i z powrotem, mają nie lada orzech do zgryzienia, by przejechać bez szwanku.
– Jeszcze w 2015 roku wysyłaliśmy pismo do prezydent miasta w tej sprawie. Wówczas podpisało się pod nim kilkaset mieszkańców gminy. Teraz, na jednym z ostatnich zebrań wiejskich odnośnie zmian w segregacji odpadów, ludzie poprosili o interwencję – mówi Paweł Ciechan, sekretarz gminy Chełm i radny powiatowy.
P. Ciechan razem z Krzysztofem Dziechciarukiem, radnym gminnym i sołtysem Okszowa, a także drugim rajcą i mieszkańcem wsi, Aleksandrem Kowalczykiem, wysłali pismo do Prezydent Miasta Chełm, Agaty Fisz (do wiadomości Zygmunta Gardzińskiego, przewodniczący rady miasta, Macieja Baranowskiego, przewodniczący komisja budżetu rady i Mirosława Czecha, przewodniczący komisji porządku publicznego). Pod prośbą o odbudowę nawierzchni ul. Okszowskiej (od skrzyżowania z przejazdem kolejowym i ulicą Towarową do granicy z Gminą Chełm) podpisali się praktycznie wszyscy mieszkańcy wsi Okszów, Okszów Kolonia, Koza Gotówka, Stańków, Zarzecze, Wólka Czułczycka i Nowiny. Łącznie 380 osób.
Jak podnoszą w piśmie, mimo wykonywania drobnych prac naprawczych, jest to nadal najbardziej niebezpieczna część tej ulicy. Pogarszający się stale stan nawierzchni, ubytki i wykroty oraz miejscami brak pobocza zagrażają życiu.
– Dostrzegamy ten problem – przyznaje Agata Fisz, prezydent Chełma. – Spróbujemy zrobić z drogowcami rozeznanie, z jakimi wydatkami to się wiąże i – w miarę możliwości finansowych – dokonamy przebudowy ulicy w najbliższych latach. To, co możliwe, będziemy też naprawiali na bieżąco – zapewnia prezydent Chełma. (pc)