Naprawią wojewódzką

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie rozstrzygnął przetarg na przebudowę dwóch odcinków drogi łączącej Krasnystaw i Wojsławice. Prace mają zostać zakończone do połowy października przyszłego roku.

Przetarg dotyczy przebudowy drogi Małochwiej Duży – Wojsławice – Teratyn i dotyczy miejscowości Surhów, Brzeziny, Zastawie, Stara Wieś, Wólka Kraśniczyńska, Bończa i Kukawka.
– Droga w kilku miejscach rzeczywiście wymaga naprawy i dobrze, że ZDW wykona to zadanie – mówi wójt gminy Wojsławice, Henryk Gołębiowski.
Drogę przebuduje firma Strabag z Pruszkowa. Ma na to czas do połowy października przyszłego roku.
Jak tłumaczy Andrzej Gwozda, dyrektor ZDW w Lublinie, celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i ruchu pieszych.
Prace obejmują m.in. wymianę i poszerzenie nawierzchni do 7 m, przebudowę skrzyżowań, budowę przepustów, przebudowę istniejących zjazdów i przystanków z wydzielonymi zatokami autobusowymi, budowę drogi serwisowej i zlokalizowanych wzdłuż niej miejsc postojowych, budowę chodników na terenach zabudowanych oraz zabezpieczenie lub przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej. (kw)