Naprawianie po remontach

Jeszcze w tym roku gruntowa dziś ulica Drewniana zyska nawierzchnię z kostki brukowej

O roboty budowlane trwające na remontowanej przed kilkoma laty ulicy Kopernika i odnowionym niedawno placu Konstytucji 3 maja pytali miejscy radni podczas ostatniej sesji. Jak tłumaczą urzędnicy, te prace to naprawy w ramach gwarancji.


O prace prowadzone na ulicy Kopernika pytał radny Stanisław Skrok (klub KO). Jak zauważył, kilka lat temu ulica była remontowana, a teraz z jej części zerwano kostkę brukową i prowadzone są jakieś prace.

– Na odcinku od Turystycznej do Racławickiej trwa ponowna przebudowa, zrywanie kostki, betonowanie. Co to za prace? – pytał radny

Z kolei radny Robert Syryjczyk (również klub KO) pytał o prace budowlane prowadzone na również niedawno odnowionym placu Konstytucji 3 maja.

Jak wyjaśniał wiceburmistrz, Marcin Dmowski, ulica Kościuszki została zgłoszona do naprawy gwarancyjnej. Mieszkańcy zwracali uwagę, że jej stan pozostawia wiele do życzenia, a nawierzchnia w kilku miejscach się zapadła.

– Nie wszystko da się ocenić przy odbiorze, po samym wykonaniu. Niektóre mankamenty „wychodzą” z czasem. Większość realizowanych przez nas inwestycji ma 60-miesięczną gwarancję i kiedy jest potrzeba, to z niej korzystamy. Tak też było w tym przypadku. Nie zawsze jest to wina wykonawcy, bo przecież czasem nawierzchnię niszczą auta o zbyt dużym tonażu, ale w tym przypadku wykonawca poczuwa się do naprawienia ulicy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Z kolei prace, które w ubiegłym tygodniu prowadzono na placu Konstytucji 3 maja mają związek z fontanną. Aby mogła zacząć działać, konieczne są pewne poprawki. To również – jak zapewniają urzędnicy – odbywa się w ramach gwarancji.

Fontanna ma zostać uruchomiona na przełomie kwietnia i maja. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here