Narkotyki rosły z warzywami

Prawie ćwierć kilograma marihuany i krzaki konopi zabezpieczyli krasnostawscy kryminalni w ciągu dwóch dni. W zawiązku z posiadaniem nielegalnego towaru oraz uprawą konopi innych niż włókniste zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy powiatu. Wobec jednego z nich sąd zastosował tymczasowy areszt.

Policjanci przeszukali jedną z posesji na terenie Krasnegostawu. Z posiadanych informacji wynikało, że mieszkający tam 27-latek może posiadać środki odurzające. – Podczas czynności mundurowi zabezpieczyli ponad 208 gramów marihuany. Zabroniony towar ukryty był w samochodzie stojącym w garażu. W związku z podejrzeniem posiadania przez niego znacznej ilości środków odurzających sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy – mówi Piotr Wasilewski z krasnostawskiej policji.

Do kolejnego przeszukania doszło w piątek w gminie Izbica. Funkcjonariusze zespołu do zwalczania przestępczości narkotykowej ujawnili nielegalną plantację konopi. W foliowym tunelu ogrodowym 26-latek obok warzyw uprawiał konopie. Ponadto w pomieszczeniach gospodarczych odnaleźli słoiki z suszem roślinnym,  a także liście konopi. Łączna waga zabezpieczonego suszu to ponad 27 gramów. Mężczyzna został zatrzymany i o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here