Narozrabiał i odjechał

W minioną sobotę z samego rana w centrum Świdnika doszło do zderzenia dwóch samochodów. Sprawca kolizji próbował uniknąć problemów, odjeżdżając z miejsca kolizji. Okazało się jednak, że nie jest łatwo ukryć się przed okiem kamery.
Kilka minut po szóstej rano dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch aut na ul. Niepodległości. W wyniku kolizji został uszkodzony osobowy renault kierowany przez 67-letniego mieszkańca Świdnika. Sprawcą kolizji był mężczyzna prowadzący busa, który natychmiast po spowodowaniu kolizji odjechał.
– Podjęte niezwłocznie działania policjantów we współpracy z dyżurnym świdnickiej Straży Miejskiej doprowadziły do zidentyfikowania sprawcy na podstawie nagrań z miejskiego monitoringu – informuje kom. Paweł Leśny ze świdnickiej policji.
Uciekinierem okazał się 62-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego. Mężczyznę w fiacie ducato mundurowi odnaleźli zaledwie kilka ulic dalej od miejsca kolizji. Sprawca zderzenia został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.(kal)