Ma naście lat i pisze wiersze

Gabriela Swatek z Wojsławic ma 17 lat. Na co dzień uczy się w Zespole Szkół Budowlanych w Chełmie, a gdy ma wolny czas, siada do pisania. Właśnie ukazał się pierwszy tomik jej wierszy.

Swoją przygodę z pisaniem Gabriela Swatek zaczęła jeszcze jako uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Wojsławicach. – Moja polonistka zachęcała mnie, żebym napisała coś na konkurs literacki. No i spróbowałam. Wzięłam udział w kilku konkursach i nawet dobrze mi to szło – wspomina.
Teraz Gabrysia kończy pierwszą klasę technikum geodezyjnego w Zespole Szkół Budowlanych w Chełmie. Niedawno nakładem Fundacji „Ku Przeszłości” ukazał się debiutancki tomik jej wierszy zatytułowany „Na tropie marzeń”.
– Nawet nie pomyślałabym, że kiedyś mogłabym wydać moje wiersze. Wszystko stało się dzięki moim bliskim. Kilka osób z rodziny, w tym mój tato, przeczytało je i stwierdzili, że są całkiem niezłe. Dzięki mamie poznałam pana z Fundacji „Ku Przeszłości”, który pomógł wydać mi ten tomik – opowiada Gabrysia.
W tomiku znalazły się tylko wybrane utwory Gabrysi. Ma jeszcze dużo swoich wierszy, ale jak mówi – zostały napisane raczej „do szuflady”. Obecnie Gabrysia mierzy się z prozą. Pisze książkę i liczy, że kiedyś ją także uda się wydać. Książka nie ma tytułu. – Tytuł zawsze wymyślam na końcu – mówi nastolatka. (kw)