Nasi rolnicy wśród nagrodzonych

Pięcioro rolników z terenu powiatu krasnostawskiego (z Krupego i Fajsławic) znalazło się wśród laureatów drugiej edycji konkursu „Rolnik z Lubelskiego” oraz „Ekolubelskie 2021”.

W ubiegłym tygodniu w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów drugiej edycji konkursów „Rolnik z Lubelskiego 2021” oraz „Ekolubelskie 2021”. Celem konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2021” jest nagradzanie najlepszych rolników, dbających zarówno o rozwój rolnictwa, jak i o jakość wytwarzanych produktów w gospodarstwach rodzinnych.

Obecnie na terenie naszego województwa funkcjonuje około 190 tys. gospodarstw rolnych. W związku z epidemią COVID 19 konkurs odbywał się bez wizytacji gospodarstw, a w sumie zgłosiło się 45 kandydatów. Laureaci zostali wyłonieni spośród rolników zajmujących się jedną z czterech kategorii: produkcją roślinną, produkcją zwierzęcą, sadownictwem i ogrodnictwem.

W kategorii produkcja roślinna pierwsze miejsce zajął Paweł Kudełka (gmina Tomaszów Lubelski), w kategorii produkcja Tomasz Rzątkowski (gmina Tuczna), w kategorii sadownictwo Robert Gogółka (gmina Chodel), a w kategorii ogrodnictwo: Beata Depa (gmina Fajsławice). Warto dodać, że drugie miejsce w kat. produkcja roślinna zajął Paweł Jagiełło z gminy Fajsławice, a wyróżnienia w kat. sadownictwo zdobyli: Damian Palus i Piotr Idzik (obaj gm. Fajsławice).

Podczas gali rozstrzygnięto także konkurs „Ekolubelskie 2021”. Tu laureaci zostali wybrani spośród rolników i przetwórców prowadzących certyfikowaną produkcję ekologiczną. Pierwsze miejsce zajął Jerzy Moń z Krupego w gminie Krasnystaw. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here