Nastoletni rabusie

Za włamanie, usiłowanie kradzieży i groźby odpowiedzą trzej mieszkańcy Chełma w wieku 17 i 19 lat. Młodzi gniewni najpierw włamali się do automatu do gier, a później chcieli ukraść dwa samochody.

W środę w nocy (9 listopada) dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do automatu do gier na osiedlu Rejowiecka. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali ujętego przez pracowników ochrony 17-latka. Jego dwaj znajomi (w wieku 17 i 19 l.) zostali zatrzymani następnego dnia.
– Jak ustalili śledczy, mężczyźni włamali się do automatu do gier i skradli z niego pieniądze. Następnie najstarszy z nich na tym samym osiedlu chciał ukraść samochód – mówi asp. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Złodziejaszek podprowadził auto, ale nie zdołał nim uciec. Samochód zawiesił się na wzniesieniu drogi, rabuś zostawił go i uciekł. Nie dał za wygraną. Włamał się do innego garażu i skradzionym autem próbował wyjechać przez zamkniętą bramę garażową. – Na koniec groził spaleniem mienia dwóm mieszkańcom miasta. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę ponad 35 tysięcy złotych – dodaje asp. Czyż.
Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty. 19-latek, który notowany był już za przestępstwa przeciwko życiu zdrowiu oraz mieniu, został doprowadzony do prokuratury. (pc)