Nasze panie Wyjątkowe

W piątek, 2 października, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się gala finałowa konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa. Wzięły w niej udział m.in. panie z gmin Fajsławice, Rudnik czy Łopiennik Górny.

Galę zorganizował urząd marszałkowski województwa lubelskiego. Tematem przewodnim konkursu były jabłka lubelskie. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z terenu województwa lubelskiego, rywalizowały w kategoriach na najlepszą szarlotkę, na najlepszą potrawę z wykorzystaniem lubelskich jabłek oraz na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy.

– W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięły udział przedstawicielki naszego gminnego Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce – mówi Aleksandra Granat z gminy Fajsławice. – Podczas gali naszym gospodyniom udało się przez chwilę porozmawiać z żoną prezydenta Agatą Kornhauser-Dudą, która objęła imprezę honorowym patronatem. Członkinie Koła otrzymały od niej wiele ciepłych słów wsparcia i motywacji w kontynuowanie swojej działalności – dodaje.

W wydarzeniu wzięły też udział panie z KGW „Wszyscy Razem” z gminy Rudnik, które zakwalifikowały się do finału z dekoracją pn. „Jabłoń” oraz panie z KGW „Łopianki” i KGW Wola Żulińska z gminy Łopiennik Górny. Zwieńczeniem imprezy był koncert Alicji Majewskiej. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here