Nauczą panie chwytów

Dotychczas z programu Bezpieczna kobieta skorzystało już kilkaset pań

Jak reagować w sytuacji kradzieży albo pobicia? Jak obronić się przed napadem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają panie, które zgłoszą się do kolejnej już edycji programu „Bezpieczna kobieta”. Zapisy właśnie ruszają.


Program „Bezpieczna kobieta” funkcjonuje od 1994 r. Dzięki bezpłatnym szkoleniom panie uczą się, jak zachować spokój w niebezpiecznych i stresujących sytuacjach oraz poznają proste, ale skuteczne techniki samoobrony.
– Zapraszamy wszystkie panie, bez względu na wiek, na bezpłatne zajęcia. Pokażemy, jak reagować w sytuacjach kradzieży, napadu, pobicia, a wszystko w oparciu o sztukę judo. Podczas zajęć uczymy też, jak wyzwolić w sobie siłę i przezwyciężyć paraliżujący strach w sytuacji zagrożenia – mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki, trener judo, założyciel klubu Shiroikaj Judo Club.
Zajęcia ruszają już w tym tygodniu i będą się odbywać w Świdniku oraz w Lublinie. Aby się zapisać, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie: 16 stycznia o godz. 17 w sali gimnastycznej VI LO im. Hugona Kołłątaja w Lublinie (ul. Mickiewicza 36) albo dzień później, 17 stycznia, o godz. 16, w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku (ul. Szkolna 1).
– Celem szkoleń będzie poprawienie kondycji i wytrzymałości fizycznej uczestniczek, ale też pomoc w wykształceniu umiejętności wychodzenia z zagrożenia – mówi Waldemar Dziedzic, koordynator akcji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Mam nadzieję, że panie będą zadowolone z nabytych podczas kursu umiejętności.
W tym roku w prowadzonym od lat projekcie pojawiają się też nowości. Oprócz zajęć „Bezpieczna kobieta” będą też prowadzone spotkania „Bezpieczny student” i „Bezpieczny senior”. (w)