Nauczyciele nagrodzeni

Czworo pracowników oświaty z gminy Krasnystaw zostało uhonorowanych odznaczeniami resortowymi i nagrodami Lubelskiego Kuratora Oświaty. Nagrody dla wyróżniających się pedagogów przyznała też wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Odznaczenia wręczono 20 października w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. „Złotym medalem za długoletnią służbę” uhonorowana została nauczycielka Aneta Woźniak i pracownik obsługi Małgorzata Kłak, a „Medalem Komisji Edukacji Narodowej” nauczyciel Mirosław Berbeć (wszyscy z SP w Siennicy Nadolnej). Ponadto „Nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty” otrzymał dyrektor SP w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski.

To kolejne w ostatnich dniach wyróżnienia dla pracowników oświaty z gminy Krasnystaw, przyznane z okazji Dnia Nauczyciela. Podczas obchodów Gminnego Dnia Edukacji, które odbyły się kilka dni wcześniej w Małochwieju Dużym siedem osób odebrało nagrody przyznane przez wójt Edytę Gajowiak-Powroźnik.

Nauczycielka historii w SP w Siennicy Nadolnej Beata Wrońska została uhonorowana za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz przygotowanie finalistki i laureatki konkursu Lubelskiego Kuratora Oświaty. Za osiągnięcia w pracy pedagogicznej i bardzo dobre wyniki egzaminu ósmoklasistów z SP w Małochwieju Dużym nagrody otrzymały: nauczycielka języka polskiego Teresa Berbeć, nauczycielka matematyki Hanna Czuba i nauczycielka języka angielskiego Renata Lewandowska, a także Małgorzata Lisowska, nauczycielka języka polskiego w SP w Jaślikowie. Ponadto za wzorową organizację pracy szkoły zostali nagrodzeni dyrektorzy szkół w Jaślikowie – Marta Fyk i w Małochwieju Dużym – Andrzej Jasionowski.

Swoje nagrody przyznali również dyrektorzy poszczególnych placówek. Z SP w Siennicy Nadolnej odebrali je: Mirosław Berbeć, Krzysztof Darmochwał, Beata Kostrzewska, Urszula Podgórna-Miszczak, Dariusz Sułek i Marzena Tymicka. z SP w Małochwieju Dużym: Teresa Berbeć, Hanna Czuba, Renata Lewandowska, Elżbieta Marczewska-Buk i Renata Wiśniewska, z SP w Jaślikowie: Małgorzata Sikorska-Wasyluk, Beata Gawron, Justyna Rękas, Halina Księżuk, Małgorzata Dega i Danuta Bojarska, z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie: Alicja Barcikowska, Małgorzata Białek, Krystyna Gozdecka, Paweł Haładyj, Justyna Witko, Małgorzata Wit i Anna Wrona, z Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej – Aneta Woźniak i Marta Sobieszczuk oraz z SP w Krupem: Barbara Gołębiowska, Beata Chariasz, Dorota Bielesza, Renata Frańczuk, Grzegorz Morylowski i Dariusz Sułek. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here