Nauczyciele świętowali w domach

Jak co roku 14 października swoje święto obchodzili nauczyciele. Tym razem Dzień Edukacji Narodowej ze względu na panująca sytuację epidemiczną odbył się jednak bez oficjalnych akademii, wręczania odznaczeń, medali i kwiatów. Nie zabrakło jednak życzeń i finansowych gratyfikacji.

Miejskie i powiatowe uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela w Lublinie i Świdniku nie odbyły się w ogóle, a wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej miały charakter symboliczny. W uroczystości, która odbyła się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wzięli udział tylko wojewoda Lech Sprawka i kurator oświaty Teresa Misiuk oraz szóstka nauczycieli odznaczonych krzyżem zasługi i szóstka nauczycieli reprezentująca wszystkich 442 pedagogów z województwa uhonorowanych innymi odznaczeniami państwowymi, resortowymi i nagrodami Ministra Edukacji Narodowej oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 19.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here