Nauczyciele z pasją

Nowoczesny, czytelny i bardzo merytoryczny – taki jest nowy blog stworzony przez nauczycieli z Międzynarodowych Szkół im. I. J. Paderewskiego w Lublinie. Jego premiera odbyła się niedawno razem z promocją nowej strony internetowej szkoły.


Portal edukacyjny to miejsce, w którym inspirację znajdą nie tylko nauczyciele, ale także rodzice i uczniowie. Na jego łamach nauczyciele z pasją, uczący na co dzień w Międzynarodowych Szkołach im. I.J. Paderewskiego, dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat różnych sposobów nauczania. Portal redagują wspólnie dr Elżbieta Nazaruk, nauczycielka języka polskiego i wychowawczyni klasy 6b w szkole podstawowej Paderewski oraz dr Barbara Ostrowska – psycholog, trenerka, nauczycielka Szkół Paderewski w Lublinie, członkini grupy Superbelfrzy RP. To nowy pomysł nie tylko na promocję szkoły, ale przede wszystkim sposób, w jaki dzieli się ona swoim naukowym dorobkiem. – Już od dłuższego czasu myśleliśmy nad sposobem, w jaki chcielibyśmy podzielić się swoimi innowacjami i pomysłami dotyczącymi nauczania. Mamy wspaniałych nauczycieli, którzy mają wieloletnie doświadczenie i chcą zabierać głos w sprawach ważnych dla edukacji. Dlatego piszemy również o sprawach aktualnych, związanych z reformą oświaty. Chcielibyśmy, by nasze artykuły czytali rodzice, którzy interesują się rozwojem swoich dzieci i kierunkami rozwoju współczesnej oświaty. To jednocześnie nasz sposób na pokazanie, że jesteśmy edukacyjnymi liderami i sami ciągle się uczymy i rozwijamy – mówi dr Adam Kalbarczyk, współtwórca szkół Paderewski, dyrektor Gimnazjum i LO Paderewski w Lublinie.
Wśród materiałów zaprezentowanych na blogu znaleźć można m.in. raporty, poradniki, infografiki, felietony i opracowania naukowe dotyczące edukacji. Rodzice i uczniowie mogą dowiedzieć się np., w jaki sposób zorganizowane są studia w USA, jak dostać się na uniwersytet w Wielkiej Brytanii czy jak mądrze wybierać filmy. To blog, który ciekawi i daje impuls do spojrzenia na edukację z innej perspektywy. Nowy portal, opracowany z myślą o wszystkich, którzy interesują się edukacją, został starannie przygotowany przez agencję Vena Art. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie edukacyjne w województwie lubelskim. Szkoły Paderewski nie od dziś znane są ze swojego nieszablonowego podejścia do nauczania. Jako pierwsze placówki w regionie uzyskały autoryzację w programach międzynarodowych, i jako pierwsze wprowadziły nowoczesne rozwiązania technologiczne (m.in. dziennik elektroniczny, klasy laptopowe). Szkolny blog działa pod adresem: https://paderewski.lublin.pl/edukacja-i-inspiracje/pl/ (EM.K.)