Nauka i zabawa w „Szóstce”

Start w nowy rok szkolny z… robotem? To możliwe. Ta niecodzienna atrakcja zawitała w minionym tygodniu do Szkoły Podstawowej nr 6.

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła (MCETS) – to projekt Polskiej Organizacji Turystycznej, którego celem jest promocja walorów turystycznych naszego kraju, a także bezpiecznego wypoczynku. Został uruchomiony w 2021 roku i podczas zeszłorocznej trasy mobilne centrum odwiedziło blisko 100 szkół i 14 tysięcy uczniów z całej Polski. W minionym tygodniu MCETS zawitało do Szkoły Podstawowej nr 6 w Chełmie.

Turystyczna szkoła stacjonowała na sali gimnastycznej „Szóstki” przez dwa dni (19 i 20 września). W tym czasie dzieci i młodzież z różnych klas, ale też zaproszeni uczniowie innych szkół mogli skorzystać z symulatora nart, wsiąść do kajaka czy pojeździć na trenażerach rowerowych podłączonych do gogli VR i dzięki wirtualnej rzeczywistości poznać walory regionu. Na zwiedzających czekały interaktywne strefy z wykorzystaniem gogli, były gry i zabawy na nowoczesnym sprzęcie multimedialnym. Największą atrakcją był jednak robot humanoidalny, który wchodził w interakcję z dziećmi, a nawet tańczył. (pc)