Nauka w parze z urodą

4 marca, w najbliższą sobotę lubelskie studentki mogą spróbować swoich sił w konkursie piękności.
Casting pięknych dziewczyn, które chcą walczyć o koronę Lubelskiej Miss Studentek rozpocznie się o godz. 14 w klubie House of Sound przy ul. Peowiaków. Dodatkowe terminy eliminacji wyznaczono jeszcze na 7 i 12 marca. Kandydatki czeka rozmowa z jury, prezentacja na wybiegu w stroju podkreślającym sylwetkę, a także w stroju kąpielowym.
Konkurs, wśród studentek, które traktują go z lekkim przymrużeniem oka, jak dobrą zabawę cieszy się wielką popularnością. Na marginesie dodajmy, że dotychczasowe miss doskonale radziły sobie również z nauką. Od początku, a to już dziesiąta edycja, w organizację międzyuczelnianego konkursu piękności angażowały się samorządy wszystkich lubelskich uczelni. Gala finałowa w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego zawsze przyciąga tłumy widzów. W ubiegłych latach nagrodami dla najpiękniejszych były m.in. zagraniczne wycieczki, kreacje od znanych projektantów i kursy wizażu.
Do finału przechodzi zwykle ok 14 dziewcząt. W ubiegłym roku koronę wywalczyła Aleksandra Palczewska, studentka psychologii (została też Miss Chmielaków i Miss Polonia „Dziennika Wschodniego”).
– To wyjątkowy konkurs ze względu na połączenie konkursu miss ze studencką atmosferą w galowym wydaniu. Świetna zabawa – wspomina Małgorzata Urban, Lubelska Miss Studentek 2014 roku, obecnie studentka ostatniego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UMCS.
Joanna Niećko