Nauka przez Facebooka

Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku na czas kwarantanny zorganizowała akcję „Jestem fajnym kumplem i pomagam w nauce”. Nauka odbywa się za pomocą komunikatorów internetowych podobnie jak korepetycje w ramach akcji „Studenci uczniom”.


W związku z zamknięciem do Wielkanocy szkół w całej Polsce i wprowadzeniu zdalnego, ale ograniczonego i kulejącego nauczania, część szkół organizuje dodatkowe zajęcia on-line, a Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku wpadła na jeszcze inny pomysł, mający pomóc uczniom zaległości i nauce.

– Znacie się w szkole nawzajem, korzystacie z różnych komunikatorów, czatów i telefonów. Popytajcie tu i tam, komu trzeba pomóc. Może ktoś nie rozumie matmy, albo krucho ma z angielskim… Pomóżcie online! Uruchomcie Skype’a, Messengera, WhatsApp itp. Poświadczeniem będzie dla nas informacja na dzienniku od rodzica dziecka, któremu pomagacie – zaproponowali opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariusza w SP nr 7 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku.

Jednocześnie organizatorzy zachęcają, by wszyscy mający pomysły na inne akcje online pisali do nich na dzienniku elektronicznym.

Na apel odpowiedzieli studenci. Na Facebooku powstała akcja „Studenci uczniom”, w ramach której żacy oferują uczniom bezpłatną pomoc przez internet. Mogą to być korepetycje na Skypie, sprawdzanie rozprawek i wypracowań, wytłumaczenie matematycznych zagadnień, powtórka do matury czy przygotowanie do testu ósmoklasisty. Miejsca zamieszkania ucznia nie ma znaczenia.

– Nie jesteśmy profesjonalnymi nauczycielami, ale to nauczycielom zawdzięczamy miejsce, w którym się znajdujemy. Teraz czujemy, jak możemy ich wspomóc, poniekąd odciążając w tak niestandardowych chwilach, Póki co jest nas garstka, ale nasz zespół, wraz z kolejnymi dziedzinami nauk, stale się powiększa! – informują organizatorzy akcji.

Wystarczy, że potrzebujący pomocy w nauce, napiszą wiadomość na Facebooku akcji. Wtedy zostanie przydzielony im „nauczyciel”, z którym ustalą formę i częstotliwość korepetycji. JN