Nauka w praktyce

Uczniowie ze Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Dorohusku trafili na praktyki do Poczty Polskiej w Chełmie. Wcześniej uczyli się już zawodu w chełmskiej firmie SPIN.

Uczniowie z Dorohuska przez trzy miesiące odbywali praktyki wspomagane w Urzędzie Pocztowym Chełm 1, przy Alei Żołnierzy Wojska Polskiego. Mieli możliwość zapoznania się z pracą urzędników poczty i listonoszy oraz zdobycia kolejnych doświadczeń zawodowych. Wykonywali proste prace, np. pomagali w przyjmowaniu paczek i przesyłek kurierskich, segregowaniu listów i paczek na rejony doręczeń, datowaniu zwrotów.

Mogli przez chwilę poczuć się jak asystent pocztowy. W urzędzie panowała miła i serdeczna atmosfera, a pracownicy zawsze służyli radą i pomocą. Uczniowie chętnie uczestniczyli w praktykach. – Priorytetem naszej szkoły jest wyposażenie absolwentów w takie umiejętności, by po zakończeniu edukacji byli jak najbardziej samodzielni i mieli realną możliwość odnalezienia się na rynku pracy.

Praktyki pozwalają na namacalne zetknięcie się ze środowiskiem pracy – informuje Katarzyna Sokaluk, która opiekuje się uczniami.

Szkoła z Dorohuska daje swoim podopiecznym możliwość przyuczenia do różnych zawodów. Wcześniej uczniowie byli już na praktykach m.in. w firmie SPIN z Chełma, która jest znanym nie tylko w regionie producentem słodyczy. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here