Nawet więźniowie odśnieżali Krasnystaw

Intensywnym opadom śniegu towarzyszył porywisty wiatr powodujący tworzenie się zasp. W odśnieżanie Krasnegostawu zaangażowali się m.in. osadzeni z Aresztu Śleczego.

– Trwa akcja Zima, a to oznacza, że służby sprzątające pozostają w pełnej gotowości do odśnieżania i posypywania jezdni w czasie ujemnych temperatur. Dyspozytorzy akcji monitorują sytuację pogodową w naszym mieście – podkreśla Krzysztof Zieliński z Urzędu Miasta Krasnystaw. Piaskarki wyruszają w trasę w nocy i pracują do rana. W miejscach, gdzie nie dojedzie sprzęt ciężki (przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe), pracują brygady wyposażone w łopaty do odśnieżania.

– W akcję włączono pracowników Zakładu Oczyszczania PGK, podopiecznych Centrum Integracji Społecznej oraz, za uprzejmością dyrektor Aresztu Śledczego, 12 osadzonych z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie – dodaje. Działania koordynowała Straż Miejska. – Należy pamiętać, że akcja Zima prowadzona jest według kolejności odśnieżania: od najbardziej newralgicznych ulic do małych uliczek osiedlowych. W imieniu burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość dla służb akcji zimowej, które starają się być na terenie całego miasta – zapewnia Zieliński. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here