Nic tak nie rozwija jak czytanie

Biblioteka Publiczna gminy Krasnystaw w Siennicy Nadolnej przyłączyła się do kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Jej głównym celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Zgodnie z regułami akcji każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat, które przyjdzie do głównej siedziby w Siennicy Nadolnej, filii w Krupem i Niemienicach oraz Punktu Bibliotecznego w Małochwieju Małym, otrzyma w prezencie „Wyprawkę Czytelniczą”. Znajdą się w niej m.in.: książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy ładnych i mądrych książek dla najmłodszych oraz Karta Małego Czytelnika.

Ponadto za każdą wizytę, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice.

Będzie to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom i podpowiadająca, skąd czerpać inspiracje czytelnicze. – Za pierwszym razem we wszystkich naszych placówkach wydaliśmy kilkadziesiąt wyprawek. Liczymy na to, że w nowej edycji zainteresowanie nie będzie mniejsze – mówią z nadzieją bibliotekarze z gminy Krasnystaw. Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here