„niCoś” w galerii „Przy Bramie”

Na wystawie możemy oglądać m.in. prace Piotra Tymochowicza

W galerii „Przy Bramie” Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie ul. Grodzka 34 od 14 maja trwa kolejna wystawa Grupy Tworzywo 96. To inicjatywa plastyków, absolwentów jednego rocznika Wydziału Artystycznego UMCS.


Na wystawie pt. „niCoś” swoje prace prezentuje 10 artystów: Beata Ciastek (Kraśnik) pracuje jako dyplomowany nauczyciel plastyki. Zajmuje się rysunkiem, technikami mieszanymi oraz malarstwem akwarelowym, olejnym i akrylowym; Anna Hankowska (Warszawa) zajmuje się ceramiką, okazjonalnie również malarstwem i batikiem. W dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe; Kaz Hauasa (Lublin) zajął się DTP i grafiką komputerową, jednak po latach eksperymentów z pikselami i fotoszopami wrócił na łono sztuk pięknych.

Kontynuuje radosną twórczość na granicy płaskiego pastiszu i nostalgii; Edyta Kuklewska (Lublin) ma studia podyplomowe na scenografii w krakowskiej ASP. Zajmuje się rysunkiem i projektowaniem. W dorobku ponad 70 wystaw indywidualnych i zbiorowych; Anna Mirosław (Lublin) pracuje jako projektant wnętrz. W wolnych chwilach z radością zatraca się w rysunku i grafice; Ora (Francja). Studia podyplomowe w Beaux Arts de Rennes (Francja) – specjalizacja w grafice komputerowej i reklamie. Zajmuje się malarstwem (akryl, akwarela, olej, enkaustyka, kaligrafia japońska), projektowaniem i fotografią (lightgraff). W dorobku liczne wystawy zbiorowe i indywidualne w Polsce i za granicą (Francja).

Członek Maison des Artistes – Paris; Alicja Szkil (Białystok) – przedstawicielka polskiej sztuki użytkowej. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rękodziełem artystycznym; Jacek Śniegucki (Lublin) – zajmuje się projektowaniem wnętrz. Prowadzi pracownię projektowania wnętrz. W dorobku malarskim wystawy indywidualne i zbiorowe; Piotr Tymochowicz (Siedliszcze) – zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, projektowaniem.

W dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. w Rzymie). Założyciel Stowarzyszenia Twórczego „Prowincja”; Kinga Więsyk (Wałbrzych) – zawodowo realizuje się jako projektant wnętrz. W wolnym czasie maluje, rysuje, fotografuje, wykonuje witraże i renowacje antycznych mebli.

Wystawa potrwa do 2 czerwca. MR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here