Nie będzie dodatkowych miejsc parkingowych

Nie będzie dodatkowych miejsc parkingowych przy ul. Kopernika

Przy ul. Kopernika i Turystycznej nie będzie dodatkowych miejsc parkingowych. Wnioskował o to radny miejski Stanisław Skrok. Zdaniem ratusza jest to niemożliwe.


Zdaniem radnego Skroka (KO) dodatkowe miejsca parkingowe mogłyby powstać na ul. Kopernika (od nr 9 do 13) i ul. Turystycznej (od nr 4 do końca ulicy) gdzie teraz stają znaki „koniec parkowania”, które są nagminnie łamane przez kierowców, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych. – Pozytywnym przykładem rozwiązania takiej sytuacji jest ulica Słowackiego – wskazywał w interpelacji skierowanej do burmistrza Stanisław Skrok (tamtejsi mieszkańcy poprosili jakiś czas temu burmistrza o zwiększenie liczby miejsc parkingowych poprzez likwidację „strefy zamieszkania” i wprowadzenie na Słowackiego ruchu jednokierunkowego, a miasto przychyliło się do tych próśb – przyp. red.).

Odpisując na interpelację, burmistrz Waldemar Jakson poinformował, że miasto już wcześniej dokładnie przeanalizowało możliwości parkowania na wskazanych przez radnego ulicach i na tej podstawie, jak również w oparciu o wnioski mieszkańców oraz Straży Miejskiej, wyznaczono i oznakowano zgodnie z warunkami technicznymi wszystkie miejsca, gdzie mogą parkować samochody. – Na powyższych ulicach szerokość jezdni jest za mała, żeby wyznaczyć we wskazanych przez radnego miejscach, stanowiska parkingowe – dopowiedział burmistrz.

– Jestem zaskoczony negatywną odpowiedzią. W miejscach wskazanych przeze mnie każdego wieczoru nielegalnie parkuje wiele aut i często można dostać mandat, a z tego, co wiem od funkcjonariuszy, wprowadzenie w życie takiego rozwiązania, jakie zaproponowałem, jest możliwe – uważa radny Skrok, dodając, że przecież przy ulicy Słowackiego była podobna sytuacja i udało się to rozwiązać. JN