Nie będzie wyświetlacza?

O zamontowanie elektronicznego rozkładu jazdy na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Filaretów proszą mieszkańcy osiedla Skarpa. Ich starania poparł radny Zbigniew Ławniczak.


Chodzi o przystanek „Sympatyczna 02”, który obsługuje linie numer 26, 31, 32, 37, 39, 42, N1 i 152. Korzystają z niego przede wszystkim mieszkańcy ul. Radości i ul. Sympatycznej, którzy uważają, że zamontowanie elektronicznego rozkładu ułatwi im korzystanie z komunikacji miejskiej. – To ważny przystanek, odjeżdżamy z niego np. na targ przy ulicy Wileńskiej oraz do Leclerca – tłumaczą w petycji, która trafiła do Zbigniewa Ławniczaka, miejskiego radnego Prawa i Sprawiedliwości. Podpisało się pod nią 41 osób.

Radny poparł wniosek mieszkańców i skierował w tej sprawie interpelację do prezydenta Krzysztofa Żuka. Inwestycja musi jednak poczekać. – Zakup oraz montaż wyświetlacza był planowany do realizacji z inicjatywy Zarządu Transportu Miejskiego z projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Ostatecznie przedsięwzięcie zostało przeniesione do projektów rezerwowych – odpowiada Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji. GR