Nie było mocnych na 2c ze Szkoły Podstawowej nr 23!

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Lublinie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski dla uczniów klas I-III „Wierszyki ćwiczące języki”. Bezkonkurencyjni w zmaganiach okazali się uczniowie klasy 2c z SP nr 23 z ulicy Podzamcze.


Pierwsze miejsce zajęła Julia Raczkowska, która przepięknie wyrecytowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Dwie kumoszki”. Ponadto dwa z wyróżnień przypadły dwójce innych uczniów klasy, której wychowawczynią jest Małgorzata Małecka: Hubertowi Chmielewskiemu oraz Zosi Gergeby!

Celem konkursu, w którym udział wzięło ponad 20 uczniów z lubelskich szkół, było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie poezją, zachęcanie do występów na scenie przed szerszą publicznością, a przede wszystkim kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej wymowy.

– Jestem dumna z dzieci. To były bardzo trudne, długie teksty, a one sobie świetnie z nimi poradziły. Cieszę się bardzo, że tak chętnie i licznie uczniowie z mojej klasy zgłosili się do konkursu. To była dla nich dodatkowa praca, bez obiecywania czegokolwiek. O tym, że dostaną „szóstki” za udział, dowiedzieli się dopiero po zakończeniu konkursu.

Dziękuję także rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu oraz poświęcenie piątkowego popołudnia, by z wraz z nimi wybrać się do SP nr 2 – mówi Małgorzata Małecka, wychowawczyni klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 23.  BS