Nie chcą 500+?

Od 1 lutego wnioski są przyjmowane w wersji elektronicznej, a od 1 kwietnia będą przyjmowane także w papierowej. – W poprzednich latach z tego świadczenia korzystało około 350 rodzin, a na razie na nowy okres zasiłkowy niezbędne dokumenty złożyło około 150 rodzin.

Wydanie decyzji o przyznaniu świadczenia na podstawie dokumentu złożonego elektronicznie odbywa się sprawniej i szybciej niż w przypadku wniosku w wersji papierowej. Dopełnienie tego obowiązku teraz nie tylko przyspieszy rozpatrzenie dokumentów, ale również zagwarantuje wypłatę świadczenia we właściwym terminie – podkreślają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siennicy Różanej.

Świadczenie z programu „Rodzina 500+” przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, bez względu na dochód w rodzinie. Zgodnie z nowymi przepisami okres pobierania świadczenia został wyznaczony od 1 czerwca do 31 maja kolejnego roku. Poprzedni okres zasiłkowy z 2020 roku został wydłużony do końca maja, dzięki czemu nie będzie przerwy w wypłatach ani konieczności składania dodatkowych dokumentów.

Aby uzyskać prawo do świadczenia od 1 czerwca tego roku, wnioski można składać od 1 lutego drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. Złożenie wniosku tradycyjnym sposobem, czyli w ośrodku pomocy społecznej lub za pośrednictwem poczty, będzie możliwe od 1 kwietnia.

GOPS w Siennicy Różanej przypomina, że im wcześniej złożony zostanie wniosek, tym wcześniej zostanie wypłacone świadczenie „500+”. Jeśli wnioskodawca zrobi to do 30 kwietnia, zasiłek zostanie wypłacony do 30 czerwca, jeśli między 1 a 31 maja, otrzyma świadczenie do 31 lipca, a wnioski złożone od 1 do 30 czerwca będą realizowane do 31 sierpnia.

Złożenie dokumentów po 30 czerwca oznacza, że prawo do świadczenia zostanie ustalone, ale świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym został złożony wniosek. Mieszkańcy gminy Siennica Różana, którzy chcą uzyskać dodatkowe informacje na temat świadczenia z programu Rodzina 500+, mogą to zrobić osobiście w GOPS lub telefonicznie pod numerem: 82 575 92 16. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here