Nie dla ogłoszeń

Specjalne tablice na nekrologii miasto ustawiło jesienią ubiegłego roku

Przed kilkoma miesiącami w kilku punktach Świdnika stanęły nowe tablice. Ustawiono je po to, by mieszkańcy mieli gdzie wieszać nekrologi. Niestety – jak zauważają świdniczanie – najwyraźniej nie wszyscy wiedzą, jakie jest przeznaczenie tablic, bo notorycznie są one zaklejane komercyjnymi ogłoszeniami.


Jesienią ubiegłego roku w kilku punktach Świdnika ustawiono nowe, niewielkie tablice ogłoszeniowe z przeznaczeniem na nekrologi. Umieszczono je przy kościołach, a także w sąsiedztwie galerii Venus, Sądu Rejonowego oraz Miejskiego Centrum Usług Socjalnych. Ustawiło je miasto jako odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy sygnalizowali, że klepsydry umieszczane na słupach ogłoszeniowych są ciągle zaklejane reklamami i innymi ogłoszeniami.

– Postanowiliśmy więc „zabrać” nekrologi z tych słupów i ustawić tablice dedykowane tylko im – mówili przedstawiciele ratusza.

Najwyraźniej jednak nie wszyscy wiedzą, jakie jest przeznaczenie tablic, bo jak zauważają nasi Czytelnicy, na nowych tablicach zamiast nekrologów często wiszą reklamy firm oferujących pożyczki-chwilówki. Uwagę na ten problem zwrócił ostatnio również radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza Jaksona), proponując, aby zamontować oznaczenia wskazujące na przeznaczenie tablic, np. umieszczając napis „Nekrologi” w górnej części każdej z nich.

– Zauważyłem, że część mieszkańców nie wie, że tablice przeznaczone są wyłącznie na nekrologi. Bywa również, że osoby, które wieszają nekrologi nie wiedzą, że tablice przeznaczone są wyłącznie w tym celu i wieszają informacje na pobliskich słupach. Zaproponowane rozwiązanie z pewnością przyniesie efekt – przekonuje radny.

Urzędnicy tłumaczą, że mieszkańcy już wcześniej sygnalizowali ten problem i podjęto działania, by go rozwiązać.

– Niebawem na tablicach pojawią się stosowne oznaczenia. Już zleciliśmy te prace – zapewnia UM Świdnik. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here