Nie drażnij ojca

Emocje towarzyszące Euro 2016 sięgają zenitu. Rozjuszony 61-latek ugodził nożem swojego syna i złamał rękę żonie.

Sobotni wieczór (25 czerwca) nie we wszystkich chełmskich domach przebiegł spokojnie. W mieszkaniu przy ul. Rejowieckiej wybuchła awantura. Na początku nic nie zapowiadało wojny domowej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, rodzina w spokoju oglądała mecz Polska – Szwajcaria. 61-letni ojciec, 58-letnia matka i prawie 33-letni syn gasili pragnienie i napięcie alkoholem. Mecz się skończył, ale emocje miały dalej rozpierać chełmskich fanów sportu. Kiedy jeden z domowników zgłodniał i udał się do kuchni, by zrobić sobie coś do jedzenia – od słów przeszło do czynów. Ojciec wziął do ręki kuchenny nóż i w amoku zadał cios własnemu synowi. Kiedy matka podbiegała do mężczyzny, by wyrwać mu narzędzie – ten z całą siłą odepchnął kobietę. 58-latka upadła na podłogę i złamała rękę.

33-latek trafił na SOR przed godziną 19 z 4-centymetrową raną w okolicach łopatki. Lekarze założyli mu szwy i zwolnili go do domu. Kobiecie został założony gips.
61-latek został zatrzymany przez policję. Usłyszał już zarzuty. Jak mówi Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie, wobec sprawcy zastosowano dozór policyjny. (pc)