Nie gap się w telefon na pasach!

W rejonie ponad dwudziestu najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych na terenie Krasnegostawu pojawiły się niedawno piktogramy „Smart Stop”.

Przypominają one pieszym o zakazie korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię. Pomysłodawcą akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie we współpracy z Zarządem Dróg Powiatowych w Krasnymstawie.
– Pojawienie się piktogramów ma związek z wprowadzeniem w dniu 1 czerwca nowych przepisów mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego – mówi młodszy aspirant Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Znak z napisem „SMART STOP” i przekreślonym telefonem komórkowym zostały namalowane bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i mają przypominać osobom na nie wchodzącym, że z uwagi na własne bezpieczeństwo nie mogą w tym czasie korzystać z komórek. – Pamiętajmy, że korzystanie z tego typu urządzeń rozprasza uwagę pieszego ograniczając obserwowanie tego, co dzieje się wokół niego. Wtedy na odpowiednią reakcę jest już za późno. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here