Nie ma chętnych do radzenia

Zarządzone na 5 marca br. wybory uzupełniające do Rady Gminy Gorzków nie dojdą do skutku. Nie zgłosił się żaden kandydat. Podobnie jest w Rudniku, gdzie w niedzielę 15 stycznia miały odbyć się wybory uzupełniające do tamtejszej rady gminy, ale nie było chętnych.

Pod koniec listopada minionego roku zmarł radny gminy Gorzków Ryszard Wiącek. Reprezentował mieszkańców z okręgu Gorzków Wieś. Komisarz wyborczy wygasił jego mandat i na 5 marca br. zarządził wybory uzupełniające do rady gminy. W miniony wtorek, 9 stycznia, minął termin zgłaszania komitetów wyborczych. Niestety, do chełmskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego nie wpłynęło żadne zgłoszenie, choć nieoficjalnie mówiło się, że o mandat mogą powalczyć syn zmarłego radnego Grzegorz Wiącek oraz Tomasz Wieczerniak. Pierwszy z nich miał kandydować z komitetu wyborczego Marka Ilczuka, który w ostatnich wyborach ubiegał się o stanowisko wójta gminy Gorzków. Drugi z kandydatów natomiast mógł liczyć na wsparcie ze strony Radosława Parki, wiceprzewodniczącego rady gminy.

Komisarz wyborczy w Chełmie ma ustalić kolejną datę wyborów uzupełniających, które powinny odbyć się w drugiej połowie br.

Do skutku nie doszły też wybory uzupełniające w gminie Rudnik w okręgu wyborczym nr 5. Nie było chętnych na objęcie mandatu po zmarłym radnym Andrzeju Pyziku. Wybory miały odbyć się w niedzielę, 15 stycznia. Komisarz wyborczy zarządził, że zostaną one powtórzone między 15 lipca a 15 października br. (s)