Nie ma chętnych na kolegium

Urząd Marszałkowski w Lublinie unieważnił kolejny już przetarg na sprzedaż budynku po byłym Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Chełmie. Powód? Nie było chętnych.

W kwietniu tego roku Urząd Marszałkowski wystawił na sprzedaż budynek przy ul. Mickiewicza 37, w którym funkcjonowało Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. Wówczas cena wywoławcza za pięciokondygnacyjną nieruchomość z podpiwniczeniem, o 2 179 mkw. powierzchni użytkowej z salami wykładowymi, sanitariatami, kuchnią i stołówką wynosiła 3,1 mln. Przetarg miał się odbyć w pierwszej połowie czerwca, ale chętnych na zakup nie było. Niedługo później urzędnicy znów wystawili budynek na sprzedaż. Cenę wywoławczą ustalono na kwotę 2 mln zł. Przetarg miał się odbyć w ubiegły czwartek (25 sierpnia), ale i tym razem nikt się nie zgłosił.
– Przetarg zostanie unieważniony z oczywistych względów. Sytuacja na rynku nieruchomości jest trudna, ale za jakiś czas zapewne zostanie rozpisany kolejny przetarg – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego. (kw)