Nie ma czasu na nudę

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku tętni kulturalnym życiem

Długie, jesienne wieczory nie są im straszne. Zamiast nudzić się w domach spotykają się, by z pasją opowiadać o przeczytanych ostatnio książkach i dyskutować o obejrzanych filmach. Mowa o członkach klubów działających w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. Dla tych, którzy chcieliby się do nich przyłączyć, drzwi są otwarte.

– Choć przez pandemię nasza działalność jest nieco ograniczona, nasze kluby cały czas działają. Mamy Dyskusyjny Klub Książki, Biblioteczny Klub Filmowy czy Klub Czarnej Płyty „Igła”. Jest też Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży. Tych, którzy chcieliby się do nas przyłączyć, oczywiście serdecznie zapraszamy – zachęca Joanna Makuszewska z MPBP w Świdniku.

Dużo dzieje się również w filiach. Filia nr 3, która działa przy ul. Kosynierów, zaprasza m.in. na spotkania w ramach klubu seniora oraz zajęcia dedykowane najmłodszym mieszkańcom miasta (w wieku od 1 do 3 lat) i ich rodzicom. Nikt nie nudzi się również w Filii nr 1 przy ul. Ratajczaka, gdzie odbywają się np. spotkania Koła Gospodyń Miejskich czy „Zaczytane Polesie”, czyli klub książki dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Wojciech Chmielarz w Świdniku

Na 1 grudnia świdnicka biblioteka zaplanowała prawdziwą gratkę dla miłośników polskiego kryminału. W ramach ostatniego spotkania z cyklu „Coolturalna Biblioteka”, Świdnik odwiedzi Wojciech Chmielarz, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy ostatnich lat, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015 r. za powieść „Przyjęcie”) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019 r. – „Żmijowisko”) oraz nagrody „Złoty Pocisk”. Pisarz opowie, jak odnajduje się na trudnym rynku kryminałów, o tym, co sam czyta oraz o literackich planach na przyszłość. Po spotkaniu będzie można nabyć ulubioną książkę wraz z autografem autora. Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w Galerii Biblioteki (Niepodległości 13), obowiązuje limit miejsc. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here