Nie ma sikania po krzakach

Na załatwiających w plenerze swoje potrzeby fizjologiczne klientów baru nad Zalewem Zemborzyckim, należącego do sieci „Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka”, skarży się jeden z naszych Czytelników. – Właściciel nie ustawił ubikacji – relacjonuje. – To bzdura. Pewnie komuś przeszkadza nasza nazwa i chce nam popsuć wizerunek – odpowiada właściciel lokalu.


Chodzi o plenerowy bar położony w lesie przy ulicy Nad Zalewem. Jego klienci, zwłaszcza w sezonie letnim mogą miło spędzić czas pod parasolem, sącząc piwo. Ze spożywaniem tego trunku wiążą się, przynajmniej zdaniem naszego Czytelnika, pewne problemy. – Klienci baru załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na widoku przechodzących tuż obok kobiet i dzieci. Panowie sikają przy drzwiach, a panie w okolicznych krzakach, kucając z obnażonymi pośladkami – skarży jeden z podopiecznych pobliskiego domu opieki w liście, który trafił do redakcji „Nowego Tygodnia”. Zdaniem naszego Czytelnika „właściciel baru nie ustawił dla klientów ani ubikacji stałej, ani przenośnej”. – Handlując piwem, alkoholem moczopędnym ma w nosie przepisy sanitarne, estetykę i kulturę XXI wieku epatując hasłem „Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka” – czytamy w liście.

Jerzy Andrzejewski, właściciel sieci Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka, dementuje informacje przekazane przez naszego Czytelnika. – Mamy toaletę dla klientów, a dodam, że również drugą dla personelu. Wystarczy pobrać kluczyk w okienku i można korzystać z toalety. Jak widać komuś przeszkadza nasza nazwa i chciałby stworzyć nasz zły wizerunek – ocenił. J. Andrzejewski dodał też, że „lokal nad Zalewem Zemborzyckim ma odbiór Sanepidu, co w przypadku sprzedaży piwa świadczy o tym, że musi być toaleta dla klientów”.

Z Sanepidem niestety nie udało się nam skontaktować.

„Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka” to sieć lokali, która powstała „w ramach wspierania polskiego biznesu i zwiększenia miejsc pracy dla naszych rodaków”. Oprócz Zalewu Zemborzyckiego lokale tej sieci mieszczą się przy ulicy Nadbystrzyckiej i Władysława Kunickiego. R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here