Nie ma szansy dla Emilii Plater?

Stan techniczny ulicy Emilii Plater jest bardzo zły. Nawierzchnia oraz chodniki nie mogły doprosić się generalnego remontu, bo mieszkająca przy tej ulicy poprzednia prezydent Chełma Agata Fisz rzekomo w obawie przed medialnym atakiem nie godziła się na żadną przebudowę. Dziś mieszkańcy ul. Plater pytają, kiedy w końcu miasto wyremontuje im drogę i wymieni chodniki…

– Może to dziwnie zabrzmi, ale mieszkańcy naszej ulicy cieszą się ze zmiany prezydenta w Chełmie – ironizuje nasz czytelnik, zamieszkały przy ul. Plater. – Gdyby miastem nadal rządziła pani Agata Fisz nasza ulica chyba nie miałaby żadnych szans na generalny remont. Z ust wielu urzędników i drogowców słyszeliśmy, że była pani prezydent obawiała się krytyki medialnej, dlatego nie poszła w ślady innych włodarzy miast, którzy tam, gdzie mieszkają, wybudowali piękne drogi i chodniki.

W tym, co mówią mieszkańcy, jest trochę prawdy, bo gdy w czasie prezydentury Agaty Fisz pytaliśmy ją o ewentualny remont ulicy Emilii Plater, słyszeliśmy wymijającą odpowiedź, że w mieście jest wiele dróg w gorszym stanie i w pierwszej kolejności one muszą być solidnie naprawione.

Tak czy owak, mieszkańcy Emilii Plater od lat czekają na kapitalny remont drogi i chodników, bo poza łataniem dziur na tej ulicy nic się nie dzieje. – Ostatnio strażnicy miejscy straszyli nas mandatami, bo chodniki przylegające do naszych posesji były nieodśnieżone.

Jak mieliśmy je odśnieżyć, skoro płyty chodnikowe są tak zniszczone, że szybciej łopatę połamiemy, niż usuniemy z nich śnieg? – tłumaczy mieszkaniec ul. Plater. – Niech miasto najpierw wyremontuje chodnik, a dopiero potem straszy nas karami za to, że nie odśnieżamy.

Mieszkańcy ul. Plater na remont nawierzchni i chodników, niestety, poczekają rok, dwa, a może nawet i dłużej. – Tej inwestycji nie ma w budżecie na 2019 rok – mówi Artur Juszczak, wiceprezydent Chełma. – Zła sytuacja finansowa miasta nie pozwala zaplanować jej w budżecie na 2020 rok. Dziś nie potrafię powiedzieć, kiedy będziemy w stanie wymienić asfalt i położyć nową kostkę brukową na ul. Emilii Plater.

Jedyną szansą dla mieszkańców Plater na choć częściową poprawę stanu technicznego ulicy jest budżet obywatelski. Sęk w tym, że inwestycje realizowane w ramach tego budżetu nie mogą przekraczać 250 tys. zł. Za tę kwotę można w jednym roku przebudować chodnik po jednej stronie ulicy… (jar)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here