Nie ma to jak wsparcie przewodniczącego

W Świdniku brakuje miejsc parkingowych, dlatego mieszkańcy cały czas pytają o możliwość stworzenia dodatkowych. Tym razem wnioskują o to mieszkańcy ul. Norwida, wspierani przez samego przewodniczącego rady miasta Włodzimierza Radka.


Mieszkańcy bloków przy ul. Norwida 7, 8 i 10 narzekają na zbyt mały parking i proszą o jego powiększenie przez przesunięcie o kilka metrów trzepaka i kontenerów na śmieci. Ze swoim problemem zwrócili się do przewodniczącego rady Włodzimierza Radka, który ujął się za nimi w interpelacji skierowanej do burmistrza Waldemara Jaksona.

„Do dobry pomysł, bo dzięki niemu parking powiększyłby się o dwa miejsca postojowe, a to istotna kwestia dla mieszkańców tych bloków, bo mieszkają w nich głównie osoby starsze, które mają często problemy z chodzeniem. Ich rodziny czy opiekunowie nie mają gdzie zaparkować, gdy np. podwożą ich do domu” – przekonuje w piśmie do włodarza miasta Włodzimierz Radek, który do swojego wystąpienia dołączył nawet zdjęcia, z których wynika, że powiększenie parkingu jest faktycznie możliwe, gdyby przesunąć trzepak i kontenery.

Ratusz zapewnia, że przeprowadzi na wskazanym terenie wizję lokalną i sprawdzi, czy przesunięcie kontenerów i wygospodarowanie dodatkowych miejsc dla aut jest możliwe.

– Musimy przy tym pamiętać, że przepisy mówią o tym, że miejsca parkingowe muszą być oddalone o co najmniej 10 metrów od okien i drzwi do budynków mieszkalnych, minimum 3 metry od granicy działki budowlanej i 10 metrów od placów zabaw czy miejsc rekreacyjnych – zaznacza sekretarz miasta, Ewa Jankowska.

– To dobra wiadomość – komentuje odpowiedź urzędu szef rady miasta i obiecuje, że przypilnuje, by sprawa została rozstrzygnięta jak najszybciej. JN