Nie miały sobie równych

Pięć medali i drugie w klasyfikacji klubowej wywalczyły młode zapaśniczki Cementu Gryf Chełm podczas międzynarodowych mistrzostw Polski kadetek, jakie odbyły się w Rzeszowie.


Oprócz Polskich klubów o medale rywalizowały czołowe zawodniczki Ukrainy, które w punktacji zespołowej zajęły miejsce pierwsze. Zawodniczki z Chełma wywalczyły trzy brązowe, jeden srebrny i jeden złoty medal. Tytuł międzynarodowej mistrzyni Polski zdobyła Daniela Tkachuk. Wicemistrzynią została Małgorzata Małek, a na trzecim stopniu podium stanęły: Klaudia Karwowska, Dagmara Branicka i Weronika Chapska. Piąte miejsce zajęła Monika Białach i Danuta Lisiewicz.

Chełmskie reprezentantki do zawodów przygotowywali Dariusz Kucharski i Igor Lobas. Świetny występ odnotował również Piotr Lewandowski, który w tym samym czasie wystartował w międzynarodowych mistrzostwach Polski kadetów w stylu klasycznym w Raciborzu. Podopieczny Andrzeja Głąba i Dariusza Jabłońskiego nie przegrał żadnej ze swoich czterech walk i zdobył złoto. (kg)